środa, 13 lipca 2011

Jak rozpoznać miód naturalny od sztucznego - czyli pytanie, które dręczy każdego z nas.

UWAGA PONIŻSZY ARTYKUŁ JEST BŁĘDEM. ZOSTAŁ ON WKLEJONY BY POKAZAĆ JAKIE POJĘCIE O MIODZIE, A RACZEJ JEGO BRAK MAJĄ LUDZIE.


Pamiętajmy o tym, że: 

Żaden szanujący się pszczelarz do nektaru nie dodaje cukru. Nektar zostaje przerobiony przez pszczoły w procesie inwertazy ( nazwa pochodzi od pokarmu pszczół - inwertu). 

* Każdy miód się krystalizuje, jeśli miód się długo nie zsiada to nie znaczy, że jest sztuczny. Przykładem miodu, który długo się nie zsiada jest miód akacjowy, który miesiącami może stać płynny, podobnie jak miód wielokwiatowy.

Poniżej wklejam link:

Artykuł jest kompletną bzdurą, pisał go laik, nie mający żadnego pojęcia o miodzie. Proszę się zapoznać z tą treścią. W przedstawiony sposób NIE MOŻNA rozpoznać miodu naturalnego od sztucznego!!!!!


_________________________________________________________________________



Nie można jednoznacznie opisać jak rozpoznać miód naturalny od sztucznego. 
Warto kupować miód prosto od pszczelarzy, nie kupować go byle gdzie i u byle kogo.




Z takimi miodami mamy zazwyczaj do czynienia w super i hipermarketach - sprzedawcy chcą zarobić jak najwięcej przy jak najmniejszym nakładzie. Ja osobiście z miodem sztucznym spotkałam się u osób, które sprzedają miód przy drodze. Często sprzedawany jest jeden rodzaj miodu - np. wielokwiatowy, następnie jest podgrzewany, przez co zmienia kolor. Kolejno sprzedawany jest np. jako gryczany, spadziowy ( gdzie w np. w tamtym roku spadzi było bardzo mało). Przy kupnie miodu u przydrożnych sprzedawców należy zapytać, czy miód np. spadziowy, gryczany, wrzosowy jest tegoroczny. Ale najlepiej ten słodki przysmak kupować u pszczelarzy, przynajmniej mamy pewność iż jest to naturalny, prawdziwy miód, który ma lecznicze właściwości.

UWAGA!

Miód podgrzany powyżej 40 stopni Celsjusza nie jest już miodem. Staje się zwykłym cukerm. Kompletnie traci swoje właściwości. 

2 komentarze:

  1. Szkoda tylko że artykuł jest skopiowany z serwisu spamek który ma zastrzeżone prawa autorskie co jest widoczne na naszym serwisie.

    OdpowiedzUsuń
  2. Być może ale ten artykuł to stek bzdur. Podany jest jako przykład,w którym błędnie rozpoznaje się prawdziwy miód. Artykuł zostanie usunięty, ale link do zakłamanej treści pozostanie jako przestroga dla naszych czytelników.

    Pozdrawiam Serdecznie i życzę Wesołych Świąt

    OdpowiedzUsuń